5 obowiązków wirtualnej asystentki

Podsumowanie

Każdy przedsiębiorca marzy o szybkim rozwoju działalności gospodarczej. Korzystając z usług wirtualnego biura, można o wiele szybciej osiągnąć sukces, opanować firmową korespondencję oraz zaplanować działania na przyszłość. W tych kwestiach doskonale sprawdzają się usługi wirtualnej asystentki. To osoba z wiedzą i doświadczeniem z zakresu obsługi biurowej. Jeśli szukasz kompleksowego wsparcia w zakresie prowadzenia własnego biznesu, koniecznie weź pod uwagę pracę wirtualnej asystentki.

W zawodzie wirtualnej asystentki liczy się przede wszystkim opanowanie, doświadczenie w obsłudze biurowej oraz kompleksowa wiedza z zakresu prawa, marketingu, księgowości, a nawet prowadzenia biznesu. Można powiedzieć, że asystentka wirtualna to osoba od tzw. zadań specjalnych, która zajmuje się prowadzeniem social mediów, ustalaniem harmonogramów prac, zarządzaniem dokumentacją firmową oraz budowaniem pozytywnych relacji z klientami i kontrahentami biznesowymi.

Decydując się na współpracę z wirtualnym biurem, bez problemu skorzystasz ze wsparcia asystenta online. Dla Twojego biznesu to prawdziwa szansa, aby powierzyć szereg skomplikowanych czynności osobie wykonującej zlecenia w ramach pakietu wirtualnego biura. Czas pracy i zakres obowiązków jest ustalany indywidualnie z przedsiębiorcą na etapie podpisywania umowy. Praca jako wirtualna asystentka ma formę pracy zdalnej - to pozwoli Ci na łatwiejsze prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki.

1. Realizacja projektów i obsługa procesów firmowych

Zadania, jakie wykonuje wirtualna asystentka to przede wszystkim pomoc w realizacji projektów firmowych. Do obowiązków zdalnego wsparcia biznesu zaliczamy, np. wybór oraz zamawianie gadżetów firmowych, rejestrowanie dokumentacji w urzędach oraz reprezentowanie interesów firmowych przed instytucjami publicznymi i kontrahentami. Warto dodać, że samodzielna wirtualna asystentka biznesu może zająć się organizacją targów, szkoleń pracowniczych oraz usprawnianiem procesów administracyjnych w przedsiębiorstwie.

2. Prowadzenie sekretariatu online

Możesz wykorzystać wirtualną asystentkę do prowadzenia sekretariatu przedsiębiorstwa. Do podstawowych zadań do wykonania w tej kwestii zaliczamy: odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych, odpisywanie na wiadomości e-mail oraz prowadzenie prac administracyjnych, np. zarządzanie obiegiem dokumentacji w firmie. Wirtualna asystentka może zapewnić profesjonalną obsługę, dzięki czemu nie musisz martwić się o zadowolenie swoich klientów, którzy zadzwonią lub napiszą do biura. 

3. Prowadzenie firmowych kont społecznościowych

Profesjonalistka w zakresie wirtualnej asysty może też poprowadzić social media. To dobry sposób na zwiększenie rozpoznawalności marki, a także szansa, aby rozwinąć swój biznes. Pamiętaj o tym, aby wcześniej sprawdzić efektywność pracy wirtualnej asystentki oraz kompetencje danej osoby. Duże znaczenie ma specjalizacja osoby odpowiedzialnej za prowadzenie wirtualnego biura. To takiej pracy potrzebne są nie tylko dobrze rozwinięte kompetencje miękkie i twarde, ale także wiedza: marketingowa, księgowa i podatkowa.

4. Planowanie, prezentowanie i rekrutacja

Wirtualna asysta to często kompleksowe zadania, które odciążają przedsiębiorców z ich codziennych obowiązków. Wystarczy, że dołączysz do usług wirtualnego biura, a otrzymasz wsparcie profesjonalisty z zakresu planowania szkoleń, tworzenia prezentacji biznesowych, a także przeprowadzania wstępnych rozmów rekrutacyjnych. Możesz też skorzystać z pomocy wirtualnej asystentki w zakresie umawiania spotkań z potencjalnymi pracownikami oraz poszukiwaniu sprawdzonych rozwiązań, ułatwiających prowadzenie biznesu.

5. Reprezentowanie interesów firmowych przed instytucjami państwowymi

Wsparcie wirtualnej asysty to nie tylko prowadzenie kampanii promocyjnych oraz organizacja dokumentacji. Pewne zadania związane z reprezentowaniem przedsiębiorstwa przed organami publicznymi to także zakres oferty wirtualnej asystentki. Po przekazaniu pełnomocnictwa dla zdalnego pracownika biura dana osoba może: reprezentować firmę w Urzędzie Skarbowym, ZUS i innych placówkach publicznych. Usługi wirtualnej asystentki to kompleksowe wsparcie, monitorowanie sytuacji firmy i dopełnianie formalności urzędowych.

Praca wirtualnej asystentki - kto decyduje o zakresie obowiązków?

Masz wątpliwości odnośnie do tego, czy warto wspomagać swoją firmę usługami wirtualnej asysty? Sprawdź cennik biura wirtualnego i przekonaj się, że roboczogodzina zdalnej asysty wcale nie obciąży Twojego firmowego budżetu. Zakres działań wirtualnej asystentki możesz ustalić na etapie podpisywania umowy wynajmu wirtualnego biura wraz z prestiżowym adresem firmowym.

Pamiętaj, że oprócz wyżej wymienionych czynności osoba na takim stanowisku może nauczyć się dodatkowych umiejętności. Prowadzenie Instagrama, tworzenie i wysyłka newsletterów oraz wystawianie faktur to kolejne czynności, z których możesz skorzystać on-line.

Podsumowując: zasady współpracy z wirtualną asystentką są uzależnione od tego, jaki wybierzesz pakiet współpracy z biurem wirtualnym. Pamiętaj, że usługi tego typu mogą zwiększyć efektywność prowadzenia własnej działalności gospodarczej, a także dają realną szansę na opanowanie firmowej dokumentacji księgowej oraz korespondencji przychodzącej na wirtualny adres firmy.

Pisaliśmy również o

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing.

Usługi wirtualnego biura - dla kogo i po co?

Rejestracja firmy na adres wirtualnego biura niesie ze sobą wiele korzyści. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że Urząd Skarbowy będzie mógł wygodnie przeprowadzić ewentualne kontrole w dostosowanej przestrzeni biurowej, a firmowa korespondencja będzie przechowywana z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa. Nowoczesne i doskonale wyposażone biura to szansa na szybszy rozwój przedsiębiorstwa, a także lepszy wizerunek w oczach […]

Przeczytaj

Wynajem sali konferencyjnej a wirtualne biuro

Organizacja spotkania biznesowego to nie lada wyzwanie, szczególnie w trakcie poszukiwania wynajmu sal szkoleniowych. Firmy, które korzystają z usług wirtualnego biura, mogą wygodnie przenieść odpowiedzialność za przygotowanie konferencji na pracowników biurowych. Dzięki temu wszelkie sprawy organizacyjne i formalności są załatwiane bez zbędnego stresu i z odpowiednim wyprzedzeniem na rezerwację sali. Bardzo często zdarza się, że […]

Przeczytaj

Wirtualne biuro a kontrola skarbowa

Kontrola skarbowa jak najbardziej może odbyć się pod adresem wirtualnego biura, choć nie zawsze. Urzędnicy przeprowadzają kontrolę zawsze tam, gdzie są prowadzone księgi rachunkowe przedsiębiorstwa. Jeśli wynajmujesz wirtualne biuro wraz z pełną obsługą biurową, księgową i podatkową - kontrola podatnika odbędzie się pod adresem wirtualnej siedziby. Zgodnie z przepisami adres prowadzenia firmy nie musi być […]

Przeczytaj
WSZYSTKIE WPISY
Wirtualne biura na wynajem w całej Polsce. Minimum formalności. Prestiżowe lokalizacje. Atrakcyjne pakiety. W Biurostacji znajdziesz swoje wirtualne biuro.
polityka prywatności i plików cookies
Wszystkie prawa zastrzeżone 2023.
PROJEKT:
chevron-down